Jednou z možností, jak příjemně vyplnit volný čas, je samozřejmě návštěva sjezdovky.

Movitější rodiny mohou dávat přednost zahraničním pohořím, někdo zamíří do českých hor, ale jistě se také najde dostatek těch, kteří o prázdninách zůstanou na Vysočině. Ti však nemusí zoufat, i zdejší sjezdovky jsou totiž opět v provozu.

Na loukách ani polích v širokém okolí vůbec žádný sníh není, ale třeba sjezdovka na Vysoké září svojí bílou pokrývkou do daleka.
Na trati dlouhé zhruba 450 metrů v nadmořské výšce okolo 600 metrů je díky příznivému počasí alespoň technického sněhu dostatek, a provozovatelé tak mohli na víkend spustit  zdejší kotový vlek.

V sobotu odpoledne tu sice moc lyžařů nebylo, ale ti, kteří sjezdovku navštívili, nešetřili chválou. „Jede to parádně, díky provozovatelům, že vlek spustili," radoval se Petr Horák z Havlíčkova Brodu, který se po svahu proháněl se svými dvěma caparty.

Ztráty nedoženou

Jeden z provozovatelů vleku, Aleš Kadlec, doufá, že si sem lidé o jarních prázdninách cestu najdou.

„Neděle byla o něco lepší než sobota. Je jasné, že hodně lidí odjelo na hory, což návštěvnost snižuje. Ale snažíme se tu vytvářet příjemné, takřka rodinné prostředí, tak snad si lidé cestu o prázdninách najdou," konstatoval Aleš Kadlec z občanského sdružení, které areál provozuje.

Podle něj však ani jarní prázdniny nemohou napomoci výrazně dohnat ztrátu, která vznikla nečinností vleku během Vánoc. Právě prosincové svátky jsou totiž pro lyžaře největším tahákem.

Včera se začalo jezdit třeba také na kopci Kadlečáku u Světlé. Během letošní sezony se tu prozatím lyžovalo dohromady jenom devět dní. „Právě jedu na vleku a nejsou tu žádné fronty," hlásil do telefonu Josef Pejchar z Lyžařského klubu Kadlečák. „Musíme také jezdit na technickém sněhu, kterého je ale dostatek. Konečně nám začalo přát počasí, a budeme tak jezdit celý týden," dodal Pejchar.