Nejaktivnější bývají dárci hlavně před vánočními svátky. Proto stanice v Pavlově připravila na svých stránkách podrobný seznam. „Dárci si v něm určitě vyberou,“ dodal Karafiát s tím, že kvalita má přednost před množstvím.

Stanice Pavlov rozdělila v seznamu dárky podle toho, jaké zvíře chtějí dárci potěšit. „Například moučné červy, cvrčky nebo jiný krmný hmyz. Zvířátka z nich budou mít mnohem větší radost než z jablíček,“ poznamenal Karafiát. Stanici udělají radost také misky na krmení pro zvířata, čistící prostředky a papírové utěrky nebo peletky na podestýlku. Kdo nemá čas nakoupit krmení a další potřeby může přispět finančně. „Nejlépe však pomůže pravidelný příkaz, třeba i na padesát korun. A nebo si adoptujte zvíře, staňte se kmotrem mláďat či se proměňte v dobrovolníka,“ poradil Karafiát.

Nové voliéry zvířata v Pavlově nutně potřebují.
FOTO: Zachráněná zvířata z Pavlova mají kalendář, pomůže k novým voliérám

Stanice Pavlov na Havlíčkobrodsku letos přijala 1017 handicapovaných živočichů. Toto číslo do konce roku ještě naroste. Stanici podporuje Kraj Vysočina už od roku 2009, v letošním roce částkou jeden a půl milionu korun, stejnou částku kraj pošle do Pavlova i v roce 2023.

Provozní peníze od Kraje Vysočina využívá Stanice především na úhradu energií, částečně i na mzdy zaměstnanců a také na drobné rozvojové projekty, „Ty přispívají k tomu, aby zvířata opouštěla stanici a vracela se do přírody zdravá a silná,“ řekl Pavel Hájek, radní Kraje Vysočina pro oblast životního prostředí a zemědělství.