Záchranka v Ledči má svoje výjezdové stanoviště v budově polikliniky. Budova patří městu Ledeč, kraj platí nájem. Výjezdové stanoviště je ale podle krajských odborníků už zastaralé a nevyhovující.

„Potřebu stavby za předpokládaných 15 miliónů korun vyvolává špatné dispoziční uspořádání současné výjezdové základny v areálu polikliniky, a tím zhoršená akceschopnost výjezdové skupiny s ohledem na současné umístění výjezdové základny,“ informoval náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast zdravotnictví Vladimír Novotný.

#clanek|3650383

Budova, kde by měla záchranka sídlit, má stát na pozemku ve vlastnictví kraje. Zatím je tu objekt, který spravuje místní Gymnázium, Střední odborná škola a Vyšší odborná škola Ledeč nad Sázavou. V současnosti je využívaný školou pouze jako sklad a garáž.

Podle starosty města Ledeč Zdeňka Tůmy se přestěhování záchranky nedotkne městské kasy ani pacientů. „Na stavbě se město nijak podílet finančně nebude. Záchranáři se přestěhují, z města neodcházejí, a to je nejdůležitější,“ konstatoval starosta.

Ledečská záchranka má nyní dvě plně vybavené sanity, spádová oblast je zhruba 20 tisíc obyvatel. V roce 2016 bylo z tohoto pracoviště uskutečněno 1 266 výjezdů. V celém kraji má zdravotnická záchranná služba Kraje Vysočina 21 základen. Nejnovější výjezdové stanoviště na Vysočině je z roku 2014, nachází se v Habrech na Havlíčkobrodsku.

Centrum duševního zdraví má pomoci během osmnácti měsíců asi 135 klientům.
Centrum duševního zdraví otevřeli v Brodě. Je první na Vysočině