Letošní soutěže se zúčastnilo celkem 17 soutěžících. „Soutěžní trať prověřila rychlost, přesnost i dovednost v couvání s traktorem i vlekem,“ popsali disciplínu organizátoři soutěže. Opraváři zemědělských strojů, kteří se ve Světlé nad Sázavou učí svému řemeslu, se soutěže účastní pravidelně a umísťují se na předních příčkách.

Nejinak tomu bylo i letos. S nejlepšími výsledky soutěž zdolal Martin Klement z hostitelského světelského pracoviště. Těsně za ním skončil spolužák Václav Provazník ze stejné školy. Třetí místo pak díky Romanovi Bartoškovi putovalo na Střední průmyslovou školu a Střední odborné učiliště Pelhřimov.

Akce zemědělské školy každoročně přiláká i řadu návštěvníků. Naskýtá se jim možnost nahlédnout pod pokličku zemědělských oborů, prohlédnout si zajímavou prezentaci historické i té nejmodernější zemědělské techniky a samozřejmě se podívat, jak žáci zvládnou vytočit prudké zatáčky s obrovským vlekem. Že to není žádná legrace, o tom se nakonec mohli přesvědčit sami. Pořadatelé pro ně opět připravili soutěž v couvání traktoru s vlekem, ovládání hydraulického nakladače nebo ovládání hydrauliky traktoru.