VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Žáci z Přibyslavi dostanou vysvědčení skoro o týden dřív

Přibyslav – O několik dnů dříve začnou letní prázdniny žákům 2. stupně základní školy v Přibyslavi. I v letošním roce totiž pokračuje náročná 
a drahá rekonstrukce objektu školní budovy.

11.5.2014
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Profimedia.cz

„V souvislosti s opravou Základní školy Přibyslav, a ve snaze umožnit přestavbu s co možná nejmenším dopadem na průběh školního roku, připravila škola ve spolupráci 
s dodavatelskou firmou urči-té řešení," informoval ředitel školy Petr Adam.
Výuka bude probíhat standardně do pátku 6. června 2014, přičemž už od poloviny března je uvolněn a vyklizen objekt školy mezi historickou budovou a halou.

Přestože zatím nebyly započaty žádné stavební úpravy s ohledem na poněkud liknavější přístup kontrolních orgánů, zosobněných úřadem regionální rady NUTS Jihovýchod, je třeba vše připravit, aby byl dodržen harmonogram přestavby," vysvětlil ředitel.

Podle starosty města Jana Štefáčka NUTS Jihovýchod dost dlouho otálel se zasláním dotace z evropských peněz. Proto se rekonstrukce školy, konkrétně její čtvrtá etapa, pozdržela. „Škola učiní vše potřebné, aby uvolnila a vyklidila historickou budovu školy, 
a tím umožnila včasné zahájení rekonstrukce. Datum uvolnění objektu bylo stanoveno na pondělí 9. června 2014," upřesnil ředitel školy.

V průběhu měsíce června bude podle ředitele Adama upraven rozvrh pouze u druhého stupně základní školy, prvního stupně se změny výuky netýkají.

Vyučovat na směny se nebude

„V týdnu od 9. do 13. června budou probíhat výlety šestého a sedmého ročníku, popřípadě budou organizovány vzdělávací akce vedoucí například 
k poznání Přibyslavi a okolí. Osmý a devátý ročník absolvuje takzvaný projektový týden. Následující týden se zase role obrátí. To znamená, že šestý a sedmý ročník absolvuje projektový týden a osmý a devátý výlety. V pondělí 23. června předáme vysvědčení všem žákům druhého stupně. Ve dnech od 24. do 27. června bude žákům druhého stupně uděleno ředitelské volno," popsal ředitel Petr Adam změny školního rozvrhu.

Vedení města Přibyslav soudí, že je tímto řešením umožněno zahájit přestavbu historické školní budovy z 19. století  de facto o celý měsíc dříve. Podle ředitele Petra Adama tak nebude třeba sahat k výuce na směny.

„Soutěž na 4. etapu je ukončena. Kontrola ze strany poskytovatele dotace trvala neuvěřitelně dlouho. Po podpisu smlouvy o dílo začne  firma Unistav Brno s modernizací nejstarší školní budovy, to znamená budovy C, která vede do náměstí a budovy D směrem ke sportovní hale," potvrdil starosta Jan Štefáček 
s tím, že na stavbě třetí etapy se školy se již intenzivně pracuje.  Investici řádu desítek milionů korun do rekonstrukce školy  pokryje městu Přibyslav zčásti státní dotace a zčásti úvěr. Na první etapu prací to byl úvěr ve výši 17 milionů korun, na další práce si bere město úvěr kolem 60 milionů korun.

Podle Štefáčka je potěšující, že se již podařilo zdárně ukončit první a druhou etapu rekonstrukce školy  v podobě nové budovy, kde jsou moderní třídy, široké chodby, nová tělocvična, sauna i odpočinkové atrium. Kompletní rekonstrukce celého školního areálu bude ukončena v roce 2015.

Autor: Štěpánka Saadouni

11.5.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jaroslav Faltýnek a Andrej Babiš
46

ANO nevyhrálo na Brodsku jen v necelé desítce obcí

I sociální demokraté sledovali výsledky voleb společně.
18

Hodnocení voleb: Zklamání i naděje politiků

Lídr TOP 09 na Vysočině se obává ztráty demokracie

Vysočina - Strana TOP 09 se do poslanecké sněmovny dostala takříkajíc s odřenýma ušima.

AKTUALIZOVÁNO

ONLINE: Volby skončily. ANO vítězí i na Vysočině

Vysočina - Volby do Poslanecké sněmovny ČR skončily. Vysočina už není oranžová. Zmodrala a ovládlo ji podobně jako jiné kraje hnutí ANO.

ČSSD Vysočinu neudržela, ANO slaví vítězství

Vysočina – Vysočina už není oranžová. Zmodrala a ovládlo ji podobně jako jiné kraje hnutí ANO. Hlas hnutí ANO dalo 28,63 procent vysočinských voličů. Pro ANO jde o výrazné zlepšení oproti minulým volbám v roce 2013, kdy pro tuto stranu v kraji hlasovalo 15,89 procent voličů.

Reakce ODS: Otázka je, kam bude republika směřovat

Vysočina - S potěšení sledoval v Modrém domě v Jihlavě výsledky voleb do Poslanecké sněmovny volební štáb Občanské demokratické strany.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení