VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Žáci ZUŠ J. V. Stamice budou reprezentovat Brod na celostátních soutěžích

Havlíčkův Brod – Během března se uskutečnila krajská kola soutěží ZUŠ vypsaných MŠMT ČR v letošním školním roce. S jakými výsledky se navrátili naši žáci?

9.4.2015
SDÍLEJ:

V komorní hře bicích nástrojů ve 3. kategorii zvítězil „soubor bicích nástrojů“ havlíčkobrodské ZUŠ. Foto: Archiv Jindřicha Macka

Ve středu 11. března se pod patronací ZUŠ v Novém Městě na Moravě konalo krajské kolo soutěže ZUŠ ve hře na bicí nástroje. Klání se zúčastnilo 11 soutěžících na bicí nástroje sólo a tři komorní soubory bicích nástrojů ze základních uměleckých škol Kraje Vysočina. Soutěž měla příjemnou atmosféru a byla velmi kvalitně zorganizovaná. Naši školu reprezentovali žáci ze třídy učitele Luboše Pavlíka. Ve 3. kategorii hry na bicí nástroje sólo získal Dominik Hanold 2. místo a ve 4. kategorii Karel Čížek 1. místo s postupem do ústředního kola. V komorní hře bicích nástrojů ve 3. kategorii obdržel „soubor bicích nástrojů" ve složení Karel Čížek, Dominik Hanold, Martin Drápalík, Janusz Brzysko, Marek Novák a Prokop Findeis krásné 1. místo. Ústřední kolo soutěže ve hře na bicí nástroje se koná 15. –17. května na ZUŠ Praha 8 Taussigova.

V pátek 20. března se na ZUŠ v Jihlavě uskutečnilo krajské kolo soutěže ZUŠ v sólovém a komorním zpěvu, kterého se zúčastnilo 44 žáků v sólovém zpěvu a 13 souborů v komorním zpěvu ze základních uměleckých škol kraje. Porota hodnotila výkony velmi přísně, i přesto si žáci naší školy ze třídy učitele MgA. Ondřeje Štefáčka odnesli tato ocenění: v sólovém zpěvu ve II. kategorii získal Jiří Novák 3. místo, v VIII. kategorii Nikol Kokrdová 2. místo a v IX. kategorii Barbora Mičková 1. místo s postupem do ústředního kola. V komorním zpěvu v I. kategorii získaly Magdaléna Jedličková a Anežka Vašíčková 2. místo, ve II. kategorii Zuzana Kruntorádová a Anna Zajíčková 3. místo a ve III. kategorii Nikol Kokrdová a Barbora Mičková 2. místo. Ústřední kolo soutěže ZUŠ v sólovém a komorním zpěvu se připravuje na 17. – 19. dubna v Turnově.

V pátek 27. března se na ZUŠ v Jihlavě konalo krajské kolo soutěže ZUŠ ve hře na dechové nástroje, které bylo rozděleno a hodnoceno třemi porotami: hra na zobcovou a příčnou flétnu, hra na dřevěné dechové nástroje a hra na žesťové dechové nástroje. Klání se zúčastnilo 97 soutěžících ze základních uměleckých škol kraje. Naši žáci podali vynikající výkony a v soutěži ve hře na hoboj získali: v 1. kategorii Vojtěch Novotný ze třídy učitele MgA. Josefa Brožka 1. místo s postupem a ve 3. kategorii Rostislav Lán ze třídy učitelky MgA. Evy Rydlové 1. místo s postupem. Ve hře na klarinet obdrželi žáci ze třídy učitele MgA. Josefa Brožka: ve 2. kategorii Jan Novotný 1. místo s postupem, ve 4. kategorii Cai Yang 1. místo s postupem a nejvyšší bodové ohodnocení ve hře na dřevěné dechové nástroje a v 5. kategorii Martin Konečný 2. místo. Ve hře na saxofon získal v 8. kategorii Jan Klusáček ze třídy učitele Luďka Nováka 2. místo. Ústřední kolo soutěže ZUŠ ve hře na dechové nástroje se bude konat 21. – 24. května v ZUŠ v Liberci Frýdlantská.

Všem výše jmenovaným žákům a jejich pedagogům děkuji za vzornou přípravu, reprezentaci školy i Havlíčkova Brodu a postupujícím přeji úspěchy v celostátních kolech soutěží ZUŠ.

Mé poděkování patří také Šárce Baštové, Haně Loubkové a MgA. Evě Rydlové za klavírní doprovody ve výše uvedených kolech soutěží.

Bc. Jindřich Macek, ředitel ZUŠ J. V. Stamice

Autor: Redakce

9.4.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Prvňáci mají svá tabla! Představíme školáky ze ZŠ a MŠ Šlapanov

Turnaj se konal v hale TJ Jiskra Havlíčkův Brod.

Myšlenky na cvičení traumaplánu šly při vánočním turnaji stranou

Nemocné Natálce může sbírka pomoci k samostatné chůzi

Malá Losenice, Ždírec nad Doubravou – Nejednu krušnou chvíli už život připravil rodičům čtyřleté Natálky. Holčička se jim narodila v srpnu 2013 a byla velmi krásné a hodné miminko.

Koledy budou znít společně na sedmi místech

Havlíčkobrodsko - Ve středu 13. prosince v osmnáct hodin zazní opět společně po celém Česku známé vánoční koledy. Akce vydavatelství VLTAVA LABE MEDIA Česko zpívá koledy právě dospěla ke svému sedmému vrcholu. Za uplynulých šest let se určitě stala tradicí.

Jeden řidič požil alkohol, druhý přidal marihuanu

Havlíčkobrodsko - Jeden řidič pod vlivem alkoholu, druhý pod vlivem drog. takový byl výsledek silničních kontrol, které prováděli policisté z obvodního oddělení v Havlíčkově Brodě v sobotu 9. prosince.

Přibyslav získala do vlastnictví umělecká díla bývalého starosty

Přibyslav – Tři umělecká díla akademického sochaře Romana Podrázského získalo do sbírky město Přibyslav.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT