Jelikož byli studenti rozděleni celkem do šesti skupin - foto, tisk, TV skupina, nová média, PR a marketing a radio - mohli si prohlédnout například výstavu fotografií, reportáže, reklamy nebo rozhlasové spoty svých kolegů.

„Týden s letní školou byl jeden velký zážitek nejen pro mě, ale mám mnoho velmi pozitivní reakcí od mladších i starších účastníků. A co je ještě větší odměna, jsou reakce hostů. Obdivují nejen akci, ale i město, i když v tom krátké čase si prohlédnou jen centrum. V pátek dopoledne jsem měl možnost projít s Jakubem Kalenským park a byl z něho nadšený, řada z hostů plánuje strávit v Brodě a okolí část svých volných dní,“ podělil se o své dojmy hlavní organizátor LŽŠ Milan Pilař.

V rámci kurzu začínající žurnalisté nabývali spoustu cenných zkušeností. Například foto skupina se podívala do jihlavské zoologické zahrady, kde se jich ujal mluvčí Martin Maláč, představil jim samotnou zoo a ukázal jim zázemí, kam se lidé běžně nedostanou. Fotografové tak mohli být přítomní například u krmení žiraf.

Oproti tomu skupina tisk se podívala do redakce Havlíčkobrodského deníku, kde se její členové seznámili s chodem redakce a s redakčními systémy, se kterými novináři běžně pracují.