Jedna z největších akcí za poslední roky, která vyjde zhruba na 23 milionů korun, zahrnuje kompletní vybudování nového zázemí pro umělce, šatny, sociální zařízení, a také rozšíření jeviště. To vše by mohlo být hotovo v dubnu příštího roku.

Chotěbořské kino v současnosti kvůli pandemii funguje v omezeném režimu. I proto mohly práce začít dříve, než se původně předpokládalo. Celou zadní část dodavatelská firma už zbourala a připravila tak podklad pro samotnou přístavbu.

Ilustrační foto.
Cyklista se zranil , odvezla ho záchranka. Podle policie byl střízlivý

„Stavba pokračuje ve svižném tempu. Momentálně však čekáme na vyjádření vlády, nevíme, co bude dál,“ podotkl Josef Hospodka, ředitel kulturní organizace CEKUS Chotěboř, a narážel tak na další rozvolňování nařízených opatření. Ještě začátkem července by se podle původního plánu měla uskutečnit poslední akce před samotným budováním přístavby. Pokud však nebude, začne se stavět dřív.

I přesto si však diváci na promítání budou muset počkat. „Hotovo by mohlo být v dubnu 2021. Věříme, že nenastanou žádné komplikace a lidem budeme moci nabídnout nejenom filmy, ale také nová divadelní přestavení s herci, kteří u nás ještě nebyli,“ dodal Josef Hospodka.

Barokní oltář v kostele sv. Kateřiny demontovali památkáři.
V tak špatném stavu, že se mohou rozpadnout. Cenným oltářům v Brodě hrozí zánik