Tisíce návštěvníků, kteří od pátku do neděle navštíví výstaviště v areálu Kulturního domu Ostrov, se mohou těšit na řadu expozic vystavovatelů z mnoha míst Vysočiny, ale také České republiky.

„V tuto chvíli je jasné, že na letošní Zahradě najdou návštěvníci více než sto padesát prodejních expozic," uvedl Josef Kubát, ředitel společnosti Geonova Havlíčkův Brod, která veletrh pořádá.

První prodejci přijeli do Havlíčkova Brodu už ve středu v podvečer. Podstatná část v průběhu včerejška a dnes brzy ráno dorazili ti zbývající.

„Naši lidé přijeli do Havlíčkova Brodu už včera," uvedl například majitel prodejny Potřeby pro zahradu a domácnost, Vladimír Svitek ze severomoravského Hlučína. „Na Vysočinu jezdíme pravidelně, zákazníkům nabídneme hlavně zahradnické nářadí a nůžky, nářadí do dílny a další sortiment," řekl Svitek.

Příjezd návštěvníků letos částečně komplikuje uzavírka části Dolní ulice, respektive mostu u sv. Kateřiny. „Změny v dopravě, které  budou trvat po celou dobu konání výstavy, jsou samozřejmě nezbytné a řidiči by s nimi měli počítat," konstatoval Jan Pavlík, ředitel havlíčkobrodské městské policie.

O víkendu parkování zdarma

Ten řidičům doporučil, aby se řídili pokyny pořadatelů a respektovali dopravní značení. „A to zejména v lokalitě Plovárenské ulice, kde nebude možné na rozdíl od minulých let parkovat. A to vzhledem k provizornímu jednosměrnému zprovoznění souvisejícího s uzavírkou mostu u sv. Kateřiny," zdůraznil Pavlík.

Motorizovaní návštěvníci Zahrady mohou dnes využít několika nezpoplatněných parkovacích ploch. K dispozici budou mít parkoviště u Kauflandu, levostranné parkování v ulicích Trocnovská a Prokopa Holého,  stejně jako pravostranné parkování v Bělohradské ulici. O víkendu budou bez poplatku k dispozici všechna veřejná parkoviště v Havlíčkově Brodě.

Zahrada 2012 začíná v pátek úderem deváté hodiny dopolední. Zhruba půl hodiny předtím vyjde z Havlíčkova náměstí směrem k Ostrovu průvod mažoretek v doprovodu Havlíčkobrodské dechovky.