„Porota vybírá ty nejkvalitnější ze třiceti odrůd jablek asi od dvaceti pěstitelů, kteří svoje výpěstky představili už v říjnu na tradiční podzimní výstavě v radničním sklepení. Jablka jsme pečlivě uskladnili a připravili k degustování,“ upřesnil předseda českého zahrádkářského svazu Přibyslav Albín Jaitner.

V odborné porotě zasedla necelá dvacítka členů zahrádkářského svazu. Ti dostali k ruce tabulku, podle které přidělovali jednotlivým odrůdám body v hodnotě od jedné do devíti, přitom jednička byla známka nejhorší. „Porota hodnotí vůni, chuť, šťavnatost, celkový vzhled, ale také konzistenci dužniny, rovněž odolnost proti strupovitosti,“ vysvětlil Jaitner. Aby si porotci už po dvou degustacích nepokazili chuťové buňky, zakusovali jablka pečivem. „Přišli jsme si sem vybrat odrůdu nejvhodnější pro naši školní zahradu. Takovou, která hodně vydrží a je chuťově lahodná,“ prozradila jedna z porotců, učitelka přibyslavské školy Marie Zichová.

To, že zahrádkáři úrodu jablek hodnotili až měsíc po výstavě, má podle Jaitnera svůj význam. Podle toho se nejlépe pozná odolnost. Jablka, která nevydrží ani měsíc uskladněná, jsou k ničemu. Dobrá odrůda jablek vydrží v domácnosti uskladněná od podzimu třeba až do dubna. Jak zdůraznil Jaitner, hodnocení je anonymní, nejde o to vybrat vítěze, ale odrůdu nejvhodnější k pěstování na Vysočině. „Podle toho si mohou zahrádkáři vybírat, jak odrůdu jablek vysadit na zahradě. Takovou, která je kvalitní, nepotřebuje speciální postřiky a dokáže se o ni starat i začínající zahrádkář. Podle Jaitnera patří k nejodolnějším odrůdám vhodným pro Vysočinu například Rozela nebo Bohemie.