„Pravda je taková, že dnes si už rodiče dětí pečlivě vybírají, do jaké základní školy bude jejich dítě chodit. A tak je někdy na škole, aby rodiče přesvědčila o svých kvalitách,“ podotkla ředitelka školy Milena Popelová. Že byl o Den otevřených dveří v ZŠ Nuselská ze strany rodičů velký zájem, dokládá fakt, že mnozí z nich přicházeli do školní budovy už od osmé hodiny ráno.

„Syn půjde už brzy k zápisu do školy a tak nás samozřejmě zajímá, jaká škola to bude, co se tam vyučuje i jak ta škola vypadá. A tahle škola se nám zrovna líbí. Je taková příjemná a barevná,“ potvrdila slova ředitelky Popelové jedna z maminek, Jana Ledvinková z Havlíčkova Brodu. „Rodičům, kteří mají v úmyslu naši školu navštívit, jsme samozřejmě k dispozici kdykoliv. Myslím, že je mnohem efektivnější, když rodiče vidí na vlastní oči, jak to v dotyčné škole chodí, a pak se rozhodnou,“ konstatovala ředitelka.

Jak dodala, uvítala by, kdyby se počty žáků ve škole zvýšily. Do obvodu základní školy Nuselská chodily hlavně děti z okolního sídliště, které ale postupně stárne. „Tím pádem máme nyní ve škole relativně méně dětí. V současné době k nám chodí celkem 262 žáků, a to včetně přípravné třídy. Ideální počet by byl kolem tří stovek,“ dodala ředitelka.

Například Stanislav Čech je žákem devátého ročníku a na „svou“ školu nedá dopustit. „Nejde jen o dobré vzdělávání, ale je tady příjemné klima, dobré vztahy mezi žáky i učiteli. Jezdíme pravidelně na hory, máme zajímavé výukové programy. Myslím, že i když budu na střední škole, na tu naši školu si vzpomenu rád,“ svěřil se Stanislav.

Jak dodala ředitelka Popelová, dobré mezilidské vztahy jsou ve škole základ. „Jsme takříkajíc rodinná škola. Nejde nám jenom o kvalitní vzdělávání, ale také o dobré vztahy mezi žáky ve třídách, dobré vztahy mezi dětmi a vyučujícími, samozřejmě i s rodiči. Chceme, aby se děti v naší škole cítily bezpečně, pedagogové i rodiče byli spokojení. Nedávno jsme zde měli školní inspekci a ta hodnotila klima školy na výbornou,“ zdůraznila ředitelka.