Nyní nás bude sledovat, šmírovat a fízlovat doslova na každém kroku. Dokonce i v době, kdy někteří z nás budou odpočívat na chalupě, ve snaze vyhnout se pološílené společnosti, budou muset jako ovce povinně ohlásit místo pobytu, aby si je Velký bratr mohl kdykoliv zkontrolovat.

Za sebemenší porušení zákona o shromažďování stáda, nám, prostým občanům, vyhrožuje Velký bratr vysokou pokutou. Ovšem i v tomto případě se nám Velký bratr, jako vždy, snaží lhát. Namlouvá nám, že tak činí proto, aby si došlápl na podvodníky a gaunery, kteří se skrývají před exekucemi a dluhy na radnicích či fiktivních adresách. Jako obvykle je to lež. Neboť ten, kdo dluží desítky milionů, se pokutě v řádu desítek tisíc vysměje. Kdo se skrývat chce, ten se skrývat bude dál. Najít ho by mělo být věcí policie a exekutorů. Když to nedovedou, pracují špatně! Jediný, kdo bude touto úřední šikanou opět postižen, je prostý občan.

Jak vidno, státní pokladně se nedaří vybírat zázračné množství daní, proto se zřejmě snaží vypáčit je z našich peněženek jiným způsobem. Zavedením doslova totalitních předpisů, kdy za jejichž sebemenší porušení zavede likvidační peněžní tresty. Zatímco na západ od nás vyspělé státy neznají dokonce ani pojem trvalý pobyt, přesto jejich administrativa a ekonomika fungují bez problémů, u nás opět zavedeme zcela zbytečný a prázdný pojem: pobyt přechodný, zrušený před více než 10 lety. Budeme mít nový zákon, spojený, samozřejmě jako vždy, už nyní se spoustou hloupostí a nejasností. Ohlášení pobytu bude samozřejmě za tučný poplatek. Je to směšné! Žijeme v době euroobčanství a globalizace, kdy je celý svět v pohybu 24 hodin denně. Lidé se za prací či studiem stěhují nejen napříč republikou, ale i napříč kontinenty. Tudíž přechodné pobyty logicky postrádají smysl. Co jsme chtěli, to máme! Teď už zbývá jen zavést občanky v podobě tlusté knížky, kam se o nás bude psát úplně všechno, nevolnické zákony se zákazem stěhování bez svolení vrchnosti, vytetování čísla domu na zápěstí a kamery na WC!

stepanka.saadouni@denik.cz