„Zápis do letního semestru, který začne v únoru 2018, proběhne v úterý 6. 2. od 12.30 do 16.00 hodin a ve středu 7. 2. od 9.00 do 15.30 hodin v budově Krajské knihovny Vysočiny v prvním patře staré radnice,“ informuje budoucí studenty za pořadatele akce, Krajskou knihovnu Vysočiny Marcela Valecká.

Univerzita volného času (UVČ), působí při Krajské knihovně Vysočiny už více než patnáct let. Činnost zahájila v roce 2002. Nabízí studium v zimní i letním semestru. Předkládá zájemcům pestrou škálu různých vzdělávacích oborů. O studium na Univerzitě volného času je obrovský zájem, některé obory jsou obsazeny téměř okamžitě po vyhlášení, na zápis stojí budoucí studenti frontu.

„Chodila jsem na Univerzitu volného času, absolvovala jsem Historii moderního umění, a musím říct, že mě to nadchlo,“ chválí Věra Jakešová z Havlíčkova Brodu.

„Zájemci mohou vybírat nejen z množství nepočítačových oborů, jako jsou Příběhy slavných obrazů, Od veduty ke krajinomalbě, Dějiny Havlíčkobrodska, Život našich předků, Poznáváme sebe a region, Psychologie či Zdravý životní styl, ale i z řady jazykových kurzů pro seniory, pro začátečníky i pokročilé,“ upřesnila Valecká.

Cílem UVČ je uspokojení zájmů a potřeb veřejnosti, nabídka možnosti aktivně a kvalitně trávit volný čas, prohlubovat, rozšiřovat a aktualizovat své vědomosti. Jak zdůrazňuje Valecká, zájmové vzdělávání také napomáhá odstranění či zmírnění pocitů izolace, méněcennosti a stereotypu. Usnadňuje v neposlední řadě plnohodnotné začlenění do společnosti a možnost lepšího uplatnění na trhu práce.

Ceny kurů se Univerzita volného času snaží držet na přijatelné výši, což s povděkem kvitují i sami posluchači. Zařízení vychází vstříc i ženám na mateřské a nezaměstnaným.