Víska během celého loňského roku podle starosty Ondřeje Čapka pokračovala v investiční činnosti, která pomáhá zlepšit vzhled obce, zkvalitnit podmínky pro život i pro činnost obecních spolků, rovněž tak pro práci zastupitelů.

„Souběžně s prací na budově školy škole jsme zahájili rekonstrukci prostor obecního úřadu a knihovny. V obou místnostech byl pomocí sádrokartonového podhledu snížen strop, abychom vylepšili vzhled těchto prostor a snížili tak i náklady na vytápění," popsal starosta Čapek postup základních prací. Knihovna i úřad dále získaly nové omítky, elektroinstalaci, bylo strženo staré dřevěné obložení, zazděny dveře do školy a podlahy byly po stěrkování opatřeny novým linem. „Rekonstrukci budovy jsme chtěli pojmout zásadně, tak aby vydržela několik dalších desetiletí. Proto jsme nechali vyměnit i nábytek, který nám vyrobili a namontovali studenti Středního odborného učiliště technického Chotěboř. To zpětně velmi ocenila radní Kraje Vysočina Jana Fialová, protože tím obec podpořila praktickou přípravu studentů učiliště," dodal starosta.

Náročnou rekonstrukci budovy ve Vísce uskutečnili místní občané svépomocí za přispění jednoho obecního zaměstnance.
„K financování jsme použili dotaci z Programu obnovy venkova od Kraje Vysočina. Od něho se podařilo získat částku 110 tisíc korun," upřesnil Čapek. Obecní úřad začíná tedy po Novém roce plně fungovat v nových prostorách, do nichž se přestěhovala i místní knihovna.

„Letos bychom rádi nechali vyměnit zbývající část střechy nad celým objektem, čímž by se završily mnohaleté investice do budovy školy," dodal Čapek.