Nemáme peníze pro sociální služby, pro lidi staré, slabé, nemocné, postižené. Zato ale máme Pandury, Gripeny, Mosteckou uhelnou, IZIP, Open card, letadla Casa, tunel Blanka, skomírající registry, žoldáky v Mali a především tragikomickou vládu, které má plné zuby většina voličů.

„Ministerstvo asociálních věcí" je doslova národní ostuda, veřejný dům hanby. Je to ústav, který by měl být urychleně zavřen a důkladně deratizován od sklepa po půdu. Neboť se hlavně v posledních dvou letech stal rájem tunelářů, kde lítají doslova a do písmene miliardy z oken.

A to s jediným cílem, pořádně promastit kapsy několika vyvolených. Nejdřív trapný a nefunkční IT systém, který přiváděl k šílenství úředníky i sociálně potřebné, teď megatunel v podobě plastové kartičky, který se snaží zformovat obyvatele českého „bananistánu" prolezlého korupcí, do podoby skotu s plastovou visačkou v uchu.

Co zákon, to průšvih, co paragraf, to paskvil. Stali jsme se „hotentoty" civilizované Evropy. Český stát už není soběstačný ani v bramborách, ale tuneláře, gaunery a kmotry můžeme vyvážet. Pak se hulákající studentské úderky v jižních Čechách pohoršují, že „ošklivým komunistům" stoupají preference!  stepanka.saadouni@denik.cz