Sraz účastníků pochodu je mezi osmou a desátou hodinou u gymnázia. Trasa pochodu měří od 11 do šestnáct a půl kilometru.Eduard Doubek je autorem knih pověstí z Ledečska a Světelska. V jeho knize jsou Ledečsko a Světelsko domovem mnoha nadpřirozených bytostí, které se staly hrdiny pověstí a bájných příběhů v této knize.

Vodníci a čerti sice převažují, ale svoje místo zde zaujaly i tajemné bludičky, svádějící kroky pocestných do močálů, nechybějí diví mužové a divé ženy. A což teprve kouzelný dědeček!

Eduard Doubek je ledečský rodák, profesor na ledečském gym­náziu po roce 1989 i ředitel. Spolupracoval s mnoha novi­nami i časopisy. Z vydaných knih nelze opomenout dvě vydání Pověstí z Posázaví, Dolní Kralovice, Zahrádka, Z historie města Ledeč nad Sázavou, Kovofiniš a Ledečsko, Z deníku stihače a řadu turistických průvodců Posázavím a řadu dalších prací.

Byl i uznávaným divadelním ochotníkem a režisérem. Aktivně se věnoval i sportu a turistice. Zasloužil se i o Městské muzeum, které dlouhá léta spravoval spolu se svým otcem, ledečským učitelem.