Členové Aeroklubu Přibyslav pro ně připravili dopoledne plné soutěží a her s leteckou tematikou.

Navzdory deštivému počasí zažili žďárští školáčci v hangáru Aeroklubu Přibyslav krásné páteční dopoledne. Zástupci letiště pro ně připravili mnoho stanovišť s leteckou tematikou.

Děti například házely polystyrenovými modely na cíl, s helmou na hlavě zkoušely usednout do popruhů sedačky motorového paraglidingu, míčem střílely do plechovek, jako balanční deska sloužil skateboard a v neposlední řadě si mohly sednout do kokpitu ultralehkého letadla Condor.

Zájem dětí si zasloužila ukázka létání s modely pod vedením Tomáše Humpolce, mnohaletého člena a modeláře.

Děti shlédly létání s quatrokoptérou, házedlem kategorie F3K, větroněm kategorie F3B, akrobatickým modelem pro halové létání a v neposlední řadě též ukázku létání s elektrovětroněm. Předseda aeroklubu Zdeněk Špaček představil školákům činnost aeroklubu a ukázal jim leteckou techniku Zlín 226, Zlín 43, bezmotorová letadla VSO 10 a L-13 Blaník. Bohužel deštivé počasí nebylo příhodné pro žádnou dynamickou ukázku.

Celá akce byla pro děti o to poutavější, že jejich sportovnímu klání přihlížela tisková mluvčí vojenské letecké základny kapitánka Zuzana Špačková, která na závěr vyhodnotila sportovní výsledky dětí a odměnou pozvala děti na exkurzi do pražských Kbel. Zde je čeká prohlídka vojenské techniky například vrtulníků Mi-8, Mi-17, letounů Jak-40, Casa C-295M a vládního speciálu Airbus A-319 CJ. Exkurze by se měla konat na jaře příštího roku.

Zuzana Špačková