Ředitelství silnic a dálnic opravuje povrch vozovky v úseku mezi Jitkovským potokem a kruhovým objezdem ve Ždírci, včetně průtahu Novým Ranskem. Silnice už byla totiž značně zničená. „Byly v ní trhliny, výtluky, místy vyjeté koleje a olámané krajnice. Hlavní část prací se tedy soustřeďuje na výměnu povrchu vozovky, dále pročistíme příkopy, opravíme nezpevněnou krajnici, doplníme svodidla,“ komentoval mluvčí ŘSD Jiří Veselý.

Aktuálně dělníci pracují na pokládce asfaltového povrchu silnice a opravě systému odvodnění. „Momentálně pracujeme na opravě silničních propustků a pokládce mechanicky zpevněného kameniva a asfaltových vrstev. Vedle toho opravujeme i obrubníky a dlažbu u okružní křižovatky ve Ždírci nad Doubravou. V plánu je také nátěr zábradlí na mostech nebo osazení nového svislého dopravního značení,“ uvedl mluvčí.

Ve Ždírci nad Doubravou kromě silnice na Chrudim rozkopali ještě kruhový objezd ve směru na Jitkov.
VIDEO: U Ždírce opravují dva hlavní tahy. Domácí jsou rozladění, cizí bloudí

Celý opravovaný úsek silnice I/34 je momentálně uzavřený a řidiči musejí jezdit po vyznačených objížďkách. „Opravenou silnici chceme uvést do plného provozu v první polovině listopadu letošního roku,“ doplnil Jiří Veselý.

Opravy silnice mají na starosti firmy MI Roads a BES a náklady se vyšplhají na částku téměř 112 milionů korun.