Firma zahájí výstavbu zázemí u víceúčelového hřiště v sousedství objektu místního fitcentra. „Stavba doplní hřiště tak, aby mohlo být plnohodnotně využíváno veřejností. Stavba bude dokončena na jaře 2018,“ informoval sportovce starosta Jan Martinec.

Ledečský hrad. Ilustrační foto.
Hledá se komparz. Přednost mají štíhlí zájemci bez tetování

Během měsíce srpna by se obyvatelé Ždírce měli dočkat nového chodníku na Brodské ulici, a to od kruhového objezdu k autobusové zastávce DIPP. Stavební zakázku na základě výběrového řízení získala místní firma.

Na stezce spojující Ždírec se sousedním Studencem ukončili dělníci pokládku kabelu pro budoucí orientační osvětlení stezky. „Jakmile bude ukončena stavba stožárů, bude na celý úsek stezky od společnosti Czech LANA ke hřbitovu položen asfaltobetonový koberec,“ doplnil starosta Martinec. Dále město Ždírec naplánovalo rekonstrukci již víc než deset let starého oranžového hřiště ve sportovním areálu Tatranu.

Matěj Mezera z brodského gymnázia získal třetí místo na mezinárodní fyzikální olympiádě v Indonésii (na snímku vlevo).
Absolvent brodského gymnázia získal bronz na mezinárodní fyzikální olympiádě

„Povrch po letech využívání dosloužil a je nutné provést generální opravu, spočívající ve výměně umělého povrchu, nátěrů konstrukcí a výměny ochranných sítí,“ vysvětlil starosta. Další investiční akcí letošního léta je oprava ulice Na rozcestí a kolaudace klubovny a pohostinství na sportovním stadionu.

Jakmile bude stavba zkolaudována a uvedena do provozu, dojde k demolici staré pivnice – bývalých kabin. Místo toho nechá radnice postavit pergolu s udírnou, kterou bude možné využít při sportovních akcích, konaných na stadionu.