„Firma Vlastimil Zelený – START Brtnice již předala městu Ždírec nad Doubravou stavbu domu s pečovatelskou službou v ulici U Pikulky. Při předání stavby bylo zjištěno několik drobnějších vad a nedodělků, které ale již jsou nebo brzy budou odstraněny. Předpokládaná kolaudace domu je plánována na 15 prosince,“ informoval starosta města Bohumír Nikl.

Právě ordinaci zubního lékaře obyvatelé Ždírce určitě uvítají. Jak nedávno obyvatele města informoval starosta, měla by být ve Ždírci jedna zubní ordinace Na Drážkách a druhá právě v domě s pečovatelskou službou. „Kdy se otevřou ordinace zubního lékaře, záleží na termínu zkolaudování těchto prostor, vybavení ordinací, souhlasného vyjádření hygieny, krajského úřadu a uzavření smlouvy se zdravotní pojišťovnou,“ podotkl starosta.

V novém zařízení pro seniory, jehož stavba začala loni, bude k dispozici celkem 14 bytů pro klienty pečovatelské služby. Z toho 13 bytů je o rozměrech 2+kk a jeden byt je menší o velikosti 1+kk. „V přízemí budovy jsou ordinace pro dva praktické lékaře, dále stomatologická ordinace a ordinace ortopedická. Náklady stavby byly ve výši 42,5 milionů korun,“ upřesnil starosta.

K tomu bankovní úvěr na stavbu činil 26,5 milionů korun. Město Ždírec získalo také dotaci na pečovatelské byty v celkové výši přes osm milionů korun. „ Již počátkem ledna, předpokládáme druhý týden v lednu, uspořádá město v pečovatelském domě Den otevřených dveří pro veřejnost, kdy si budou moci obyvatelé Ždírce nový pečovatelský dům a všechny jeho prostory prohlédnout,“ doplnil informace starosta. Ždírec má už jeden pečovatelský dům v ulici Nad Řekou a druhý v ulici Mírová, ale ty již kapacitně nestačí.