Jak upřesnil starosta Ždírce Bohumír Nikl má hřiště u školy tři části. První je víceúčelové hřiště je o velikosti 44x24 metry, s běžeckým oválem dlouhým 150 metrů. „Běžecký ovál má umělý tartanový povrch, samotné hřiště kryjí umělé skládací desky. Toto hřiště poslouží pro malou kopanou, tenis, volejbal, basketbal, florbal, házenou, atletiku,“ vysvětlil Nikl. Jenže to není všechno. „Hřiště uvnitř běžeckého oválu se bude zakrývat přetlakovou halou. Na druhém víceúčelovém hřišti velikosti 40x24 metry, které bude sloužit pro malou ko-panou, je umělý trávník s výškou vlasu 40 milimetrů. Třetí hřiště o velikosti 350 metrů čtverečních je workoutové doplněné lezeckou stěnou,“ přišel starosta Nikl s dalšími novinkami.

Maximální dotace

Celý areál bude osvětlený a oplocený. Nechybí moderní sociální zázemí, šatny a sklady. „Rozpočet celé výstavby školního hřiště je 19,169 milionů korun. V žádosti o dotaci jsme byli úspěšní. Z Ministerstva pro místní rozvoj jsme dostali maximální dotaci ve výši 5 milionů korun,“ doplnil Nikl. Termín ukončení a předání stavby je 31. srpen 2020. „Věříme, že i s omezeními kolem koronaviru se termín podaří dodržet,“ podotkl starosta. Školní hřiště bude sloužit jak pro děti ze základní a mateřské školy, tak i pro sportovce ze Ždírce a okolí.

„Rekonstrukce a výstavba školního hřiště je v plném proudu. Vypsali jsme veřejnou soutěž, kterou vyhrála firma Calypso group s.r.o., Pardubice. V současné době začínají dělníci pracovat na přeložce vodovodu, opěrných zdech, pak přijdou na řadu povrchy hřiště, osvětlení a plot,“ doplnil Nikl.