Tři body bral ždírecký Tatran za výhru v Lukách nad Jihlavou a sousední Chotěboř, ta doma dvěma góly v závěru utkání porazila Sapeli Polná.

„Byl to zápas, kdo dá gól, vyhraje. Hrálo se na těžkém podmáčeném a rozbitém terénu. Myslím, že nikdo nechtěl inkasovat. Vždy někdo tahal za delší a kratší konec. K nám se přiklonilo štěstí při standardní situaci. Byli jsme trpěliví a dopadlo to pro nás dobře," řekl po zápase chotěbořský trenér Josef Soural. Poloviční radost měli ve Světlé, kde aspoň bod zachraňoval třináct minut před koncem Miloslav Kafka ml., který vzal tíhu odpovědnosti na sebe a pěknou individuální akcí srovnal na konečných 2:2.

„Úvod utkání nám vyšel, dostali jsme se do vedení, ale další šance do poločasu jsme neproměnili a byli za to potrestáni. Soupeř zápas otočil a my nakonec byli rádi za bod. Pro nás je to doma samozřejmě ztráta," nechal se slyšet světelský lodivod Miloslav Kafka st.

Plusový bod si přivezla Přibyslav z Jemnicka, kde se v přibyslavském dresu poprvé objevil „polenský" Martin Lančarič, který si pověst ostrostřelce vydobyl v Lučici. Svoji vynikající formu potvrdil v 70. minutě zápasu vyrovnávacím gólem na konečných 1:1.

„V prvních dvaceti minutách jsme byli lepším týmem, domácí zahrávali velice nebezpečně standardní situace. Po přestávce jsme udělali jedinou chybičku a Franta Kříž ji dokázal potrestat. Z ojedinělé střely se nám podařilo vyrovnat a nakonec mohlo být veseleji, kdyby Adamec v závěru proměnil svou šanci," připomněl kouč Přibyslavi, Radek Havlíček.

Neporazitelnost si v krajském přeboru drží Ždírec. Ten z devíti zápasů pětkrát vyhrál a čtyřikrát si se soupeřem body rozdělil. V Lukách si svěřenci Miroslava Plíška museli na první gól počkat do 33. minuty, úspěšným střelcem byl Kysilko. Po hodině hry bylo rozhodnuto, to uklidňující pojistku přidal Slavík. „Jeli jsme vyhrát, i když to bylo pro nás neznámé prostředí. Tři čtvrtě zápasu jsme odehráli na soupeřově polovině, ale Luka musím pochválit, že při zisku míče se dostala do dvou, tří situací, ze kterých mohla skórovat. Dvěma góly jsme zápas rozhodli a zvládli ho," pochvaloval si Plíšek.