Přejezd nechává opravit Správa železnic. „Objízdná trasa pro vozidla do 3,5 tuny ze Světlé nad Sázavou do Ledče nad Sázavou je obousměrně vedená ulicí Lánecká do obce Opatovice, dále přes Pavlov a Ostrov na silnici II/150,“ informovala mluvčí světelské radnice Blanka Sedláková.

Jak objížďka vypadá si vyzkoušel na vlastní kůži Josef Kubišta z Ledče nad Sázavou. „Do Světlé jezdím do práce a tak objížďka není nic příjemného. Když se tady potkáte s autobusem, není skoro kam uhnout. Jednou jsem tady potkal dokonce kamion. Nejspíš zabloudil a nad Březinkou neměl kam vycouvat. Silnice nad Světlou jsou úzké, ale chápu, že jinudy to asi nejde,“ poznamenal.

Kritické místo Kyjovská
Dva semafory na severovýchodním obchvatu. Nutnost, říkají radní v Brodě

Nepříjemné zkušenosti mají s uzavírkou i v obcích Pavlov a Ostrov. Hustota dopravy přes obce se zvýšila a jezdí přes ně i nákladní auta, která tam nemají co dělat. Region znají a krátí si tak cestu. Objížďka platí i pro autobusy. Podle městského úřadu ve Světlé nad Sázavou ale uzavírka nebude naštěstí moc dlouhá. Podle informací ze Správy železnic má skončit v pátek 13. října odpoledne.

Ušetření tak nejsou ani cestující vlakem. Na trati ze Světlé nad Sázavou do Čerčan je až do pátku výluka. Kvůli tomu prošel dočasnou úpravou i jízdní řád. Osobní vlaky úseku Žďár nad Sázavou – Havlíčkův Brod vlaky jedou o tři až pět minut dřív proti pravidelnému jízdnímu řádu. „Konkrétně na trati mezi Ledčí a Světlou jedou po dobu výluky autobusy. V Ledči autobus staví před staniční budovou. Ve Světlé nad Sázavou město staví autobus na zastávce Na Sídlišti nebo před nádražím,“ doplnila Sedláková podle výlukového řádu.

Video: rekonstrukce přejezdu Dolní Březinka.

Zdroj: Deník/Štěpánka Saadouni

Opravy železničního přejezdu v Dolní Březince zajišťuje a financuje Správa železnic. Práce provádí firma Chládek a Tintěra. "Přejezd je nově osazený přejezdovým zabezpečovacím zařízením s výstražníky s LED světly a se závorami, které jsou vybaveny břevnovými svítilnami. Protože je silnice úzká, s neoddělenými jízdními pruhy," informoval mluvčí Správy železnic Dušan Gavenda.

Celkové náklady na tuto investici dosáhly 7,2 milionu korun. Ve stejné době Správa železnic zajistila modernizace přejezdů v Břevnicích, Dolní Krupé a Stružinci na trati z Havlíčkova Brodu na Chrudim a Pardubice.

Kudy vedou objížďky kvůli zavřenému železničnímu přejezdu

Objízdná trasa pro vozidla do 3,5 tuny:

Vede z křižovatky silnic II/150 a II/347 ve Světlé n. S. po II/347 na III/34731 ul. Lánecká do obce Opatovice na III/01832 přes obec Pavlov a Ostrov na silnici II/150 - obousměrně.

Objízdná trasa pro vozidla nad 3,5 tuny:

Vede z křižovatky silnic II/150 a II/347 ve Světlé n. S. po silnici II/150 ulicemi Jelenova a Zámecká přes obce Nová Ves u Světlé, Okrouhlice, Chlístov dále do Havlíčkova Brodu, tam ulicemi Ledečská, Masarykova a Humpolecká, dále přes Šmolovy, Věž, Skálu a Rozkoš do Humpolce na ulici Okružní a Zahradní, dále přes Speřice, Koberovice, Hojanovice do Ledče n. S. na křižovatku se silnicí II/339 nám. Svobody – obousměrně.

Umístění zastávek náhradní autobusové dopravy:

Ledeč nad Sázavou - před staniční budovou | Horní Ledeč - na autobusové zastávce "Ledeč nad Sázavou, Horní Ledeč" | Vilémovice - na autobusové zastávce "Vilémovice" | Stvořidla - na autobusové zastávce "Vilémovice, Pavlíkov" | Smrčná - na autobusové zastávce "Světlá nad Sázavou, Leštinka" | Mrzkovice - na autobusové zastávce "Světlá nad Sázavou, Mrzkovice" | Dolní Březinka - na autobusové zastávce "Světlá nad Sázavou, Dolní Březinka" | Světlá nad Sázavou město - na autobusové zastávce "Světlá nad Sázavou, Na Sídlišti" | Světlá nad Sázavou - před staniční budovou