„František se rok a půl léčil s rakovinou, jeho stav se nelepšil, zhruba před měsícem se jeho stav rapidně zhoršil, odvezli ho na internu do Havlíčkova Brodu a potom do hospice v Chrudimi,“ upřesnila Marie Krajíčková z Bílku. Rodina Krajíčkových se s hercem přátelila téměř 40 let.

František Švihlík se intenzivně věnoval práci v divadle v Šumperku, Teplicích či Liberci, vystřídal více než deset divadelních scén, ale objevoval se i ve filmech, kde ztvárnil řadu ne sice hlavních, ale výrazných postav. Kromě profesionálního herectví se věnoval i spolupráci s chotěbořským amatérským divadlem Schod jako režisér. Před kamerou objevil poprvé v pohádce, Jak se budí princezny, coby strážného Půlnočního království. V 80. letech pak dostal větší příležitost ve filmu o vekslácích Bony a klid. Pro televizní diváky zůstane František Švihlík zřejmě už navždycky spojený s postavou policejního fotografa Čendy Němce v oblíbeném televizním seriálu Četnické humoresky. Na seriálu se nepodílel jen jako herec, ale byl také pomocným režisérem.

Na svoji práci v seriálu často a rád vzpomínal: „ Každý rok Vám kus života vezme. Záleží, jak ho prožijete, naplníte a co přinese. Mě ta léta přinesla krásné a vzácné okamžiky, nová přátelství s kolegy, poznání města Brna, které jsem nikdy příliš v srdci nenosil, a teď se mi tady líbí. Poznal jsem tu skvělé lidi všech profesí,“ svěřil se v jednom rozhovoru pro Havlíčkobrodský deník.

Na zámku ve Světlé v sobotu vypukne Dětská svatojánská noc. Děti se tu potkají i s Bílou paní.
Na světelském zámku děti potkají i Bílou paní