Přátelé a rodina na Luboše Henzela vzpomínají jako na výborného kolegu, sportovce duší i tělem a dobrého otce i manžela. Za sebou zanechal manželku Olgu Henzelovou, se kterou měl dceru. Ta byla v době tragédie už dospělá.

„Přesto to pro nás bylo velice obtížné. Hlavně po psychické stránce. Byl to velký šok. Člověk nepočítá s tím, že najednou přijde o manžela. Nejde se na to nijak připravit. Hasičství je přitom krásné povolání, kde se zachraňují lidské životy. Probírali jsme to s Lubošem, než do sboru vstoupil,“ popsala vdova dříve Deníku s tím, že jí po manželově smrti pomohli jeho kolegové i rodina.

Luboš Henzel
Hasič a sportovec. Kombinace vášní se stala Luboši Henzelovi z Nové Vsi osudnou

Na počest Luboše Henzela kolegové několik let pořádali hasičský turnaj v hokeji, který po něm pojmenovali. Na ten dojížděly i zahraniční týmy hasičů z Finska, Švédska, Slovenska či Kanady.

Právě v Kanadě si zimní sport Luboš Henzel zahrál s kolegou Jiřím Mokrým. Ten pak následně připomínkové turnaje organizoval. „Na ten nápad jsme přišli s kolegy. Chtěli jsme uctít Lubošovu památku. Vzpomínáme na něj jenom v dobrém,“ přiblížil jeho hasičský kolega.

Video: Přátelé a rodina na Luboše Henzela vzpomínají jako na výborného kolegu, sportovce duší i tělem a dobrého otce i manžela.

Zdroj: Deník/Jiří Kašpárek

Láska ke sportu se Luboši Henzelovi nakonec stala osudnou. Spolu s dalšími kolegy jel reprezentovat žďárské profesionální hasiče do Znojma. Po cestě však havarovali u Vílance na Jihlavsku. Luboš Henzel to odnesl životem. Část kolegů byla zraněná.

Mohlo by vás zajímat: ve Žďáře vzniká zimní kluziště.

Zdroj: Deník/Jiří Kašpárek