Šijí je pro ně ženy z vazební věznice ve Světlé nad Sázavou.

„Maminkám dělá dárek v podobě čepičky velikou radost. Ke všemu máme různé velikosti, takže se na každou hlavičku nějaká najde," sdělila s úsměvem na rtech vrchní sestra gynekologicko-porodnického oddělení Martina Horáčková.

Charitativní akce

Všechny čepičky vznikají rukama vězeňkyň v rámci volnočasových aktivit. „V ženské věznici zhotovuje několik odsouzených žen čepičky pro miminka. Do charitativní akce, kterou s nemocnicemi v Havlíčkově Brodě a U Apolináře domluvil vychovatel odsouzených pan Lukáš Poul, se dobrovolně zapojila desítka odsouzených. „Jde o jednu z dalších charitativních aktivit naší věznice. Již jsme například ručně pletly obvazy pro malomocné v Africe a Indii, šily panenky a hračky pro nemocné děti v nemocnicích," prozradila tisková mluvčí věznice Eva Hodná.

„Jde o další spolupráci nemocnice se světelskou věznicí. V loňském roce získalo naše dětské oddělení hračky pro malé pacienty, které vlastnoručně zhotovily odsouzené ženy z věznice během několika let a sloužily nejprve jako exponáty na několika výstavách v městské galerii Na půdě ve Světlé nad Sázavou," informovala mluvčí nemocnice Petra Černo.

Nemohlo být nalezeno jejich lepší využití, než je darovat nemocným dětem upoutaným na nemocniční lůžko. Malým pacientům udělaly hračky velikou radost a část z nich si i odnesly děti domů. Zbytek je stále k dispozici v herně dětského oddělení.