Vyprávěla nejenom o svých filmech, ale také o tom, jaké to je žít po boku ministra obrany. O svých zážitcích s ochrankou dokonce začala psát knihu.

Česká herečka, která disponuje nevyčerpatelným smyslem pro humor i sebeironii, se v minulosti objevila i v různých satirických pořadech.

Snad není nikdo, kdo by neznal její typickou hlášku z Tele tele: „Jak bude zítra?". A právě tam zjistila, že umí psát a že ji to vlastně i baví.
„Tele tele jsme točili zhruba osm let. Ke konci se už Geňovi ani Suchoňovi (Richard Genzer a Michal Suchánek, pozn. aut.) nechtělo moc psát scénáře a hrozilo, že pořad skončí. Pro mne to v tu dobu byl ale jediný příjem do domácnosti. Vychovávala jsem pět dětí a můj muž byl tak trochu bohém. Tak mi řekli: napiš něco ty. A tak jsem se toho chytla. Jsem jim za to vděčná, protože natáčení pokračovalo dál a já jsem navíc zjistila, že mne psaní moc baví," zavzpomínala.

Veronika Žilková se v roce 2008 provdala za svého hereckého kolegu Martina Stropnického. Ten posléze vstoupil do politiky, stal se tváří jedné politické strany a také ministrem obrany. S tím jsou spojené nejenom určité povinnosti, ale i spousta bezpečnostních opatření.
„Hned zkraje mi můj muž řekl, že je pozván na ples na Hrad. Mě to jaksi nedošlo, tak jsem se zeptala: A na jaký hrad? Pražský, odpověděl s kamennou tváří. Dlouho mi trvalo, než jsem se v těchto věcech zorientovala," směje se herečka.

Žít s ochrankou v patách, což je u ministra obrany jasná věc, někdy není jednoduché. Potvrzuje to i sama Veronika. „To jsi tak jdu po pláži, já a moje povadlé, ochablé tělo, za mnou Arnold v té nejvrcholnější formě, otáčejí se za ním všechny ženy a také nejeden muž, to je sice někdy fajn. Ale pak si natírám to svoje ochablé, povadlé tělo, ochranka se dívá, jdu si zaplavat, ochranka jde s vámi, potřebuji na dámy, oni hlídají dveře," popisuje svůj život manželky ministra obrany.

I přesto, že je Veronika Žilková veselý a optimistický člověk, zažila i smutnější chvíle. Naučila se však jedno: „Vydržet úspěch a vydržet i neúspěch. Aby vám nepřeskočilo, když vás najednou začnou všude vozit taxíkem a aby vám nepřeskočilo ani ve chvíli, kdy vám dva roky nikdo nezavolá kvůli roli a nemáte ani na chleba."

Dalším hostem v Kavárně Chotěboř bude v pátek 21. října režisér Václav Chaloupek.

Erika Nováková