To by měla Chotěboři od nového roku 2016 přinést změna provozovatele zimního stadionu Aréna. Místo příspěvkové kulturní organizace Cekus to bude obchodní společnost Technická a lesní správa (Teles).

Aréna se bude pronajímat

Několik zásadních změn v činnosti některých svých organizací chystá od roku 2016 město Chotěboř.

„Změny se týkají dvou organizací, konkrétně je to Cekus a Teles. Vycházíme ze skutečnosti, že například Cekus by se měl věnovat především kultuře. Proto jsme se rozhodli, že pod Cekus převedeme od ledna roku 2016 městskou knihovnu a informační centrum. Na druhé straně Cekusu odpadne starost o provoz a využití chotěbořského zimního stadionu Aréna, o který se bude starat Teles," informoval o chystaných změnách starosta města Tomáš Škaryd. Podle starosty bude taková změna optimální. Společnost Teles má na provoz zimního stadionu potřebné kapacity a techniku. „Teles bude na stadionu provádět také údržbu. Tu dosud dělali sportovci, ale ti na to nemají potřebný čas," zdůraznil starosta.

Podle jednatele společnosti Teles Miroslava Uchytila nemůže taková změna obchodní společnost zaskočit. „Město Chotěboř nám zimní stadion pronajme. My navíc dostaneme volnou ruku k tomu, abychom jeho prostory pronajímali dalším zájemců. Vše na základě žádných smluv. Já osobně jsem v letech 2002 až 2005 pracoval na tehdejším odboru investic města, když se Aréna stavěla, takže mám o ní dostatek informací. Navíc energie bude platit v Aréně Teles, nikoliv město, protože Teles je plátcem DPH, což přinese výrazné úspory na financích," zdůraznil Uchytil a dodal, že Teles převezme Arénu včetně stávajících zaměstnanců, což jsou tři lidé a dalších sedm až osm zaměstnanců pracuje na dohodu, jako strojníci a ledaři.

Podle Uchytila může Aréna nabídnout nejen prostory ke sportovnímu vyžití, ale bude nabízet i volné kancelářské místnosti k pronájmu různým firmám a organizacím. V létě bude možné využít betonovou plochu k tréninkům pro sportovce či pořádání různých společenských akcí.

Technická a lesní správa Chotěboř (Teles) s. r. o. se sídlem v Sokolohradské ulici se transformovala z firem Technické služby a Městská správa lesů a rybníků koncem roku 2003. Stoprocentním společníkem je město Chotěboř.

Společnost má v Chotěboři široké pole působnosti v oblasti svozu a likvidace komunálního odpadu města a obcí. Teles provozuje také skládku Lapíkov, sběrný dvůr, zajišťuje separaci odpadů, působí v oblasti lesnictví, zajišťuje drobné stavební a zemní práce, elektrikářské práce a autodopravu.