Práce na opravách zimního stadionu v Havlíčkově Brodě začaly v dubnu, skončí závěrem září. „Ledová plocha dozná zásadních změn. Cílem je především modernizace rozvodů chlazení a doplnění izolačních vrstev,“ informovala za město Havlíčkův Brod Alena Doležalová.

Po dobu oprav si místní hokejisté musí pro tréninky najít jinou ledovou plochu. Nekoná se bruslení pro veřejnost ani jiné další akce. Zimní stadion patří pod správu technických služeb města.

„Hlavní důvod, proč jsme se pro tuto investici rozhodli, je nevyhovující stav podkladních vrstev betonové desky se zabudovaným rastrem trubek s chlazením. Vlivem sesedání terénu dochází postupně k poklesům, trhlinám a průhybům v betonové desce, což s sebou přináší problémy s chlazením,“ upřesnil ředitel Technických služeb Havlíčkův Brod Václav Lacina.

Fotogalerie: Bourání ledové plochy v brodské Kotlině

Spotřeba energií se podle Doležalové takto sníží i díky zúžení ledové plochy, která byla do současné doby jednou z největších v České republice. Po rekonstrukci budou její rozměry odpovídat kanadsko-americké NHL 60 krát 26 metrů.

Podle předběžných odhadů by technické služby měly chlazení ledové plochy ušetřit zhruba 15 až 20 procent energie. „Součástí oprav je i obnova mantinelů, pohodlnější budou střídačky a místo pro časoměřiče, které se o dva metry zvětší. Celkové náklady budou činit zhruba 37 milionů korun,“ doplnila Doležalová.

Město se pokusí na akci získat dotaci z Kraje Vysočina. Práce trvají v přestávce mezi hokejovými sezónami, hotové by měly být nejpozději na konci září. Řidiči musí po dobu prací počítat se zvýšeným pohybem nákladních vozidel v okolí sportovního areálu Kotlina. Parkování před budovou stadionu se nemění.

Bourání ledové plochy v brodské Kotlině | Video: Deník/Štěpánka Saadouni