U místní prodejny potkáváme důchodce pana Josefa. „Jestli půjdu volit, nevím. Zeman má zkušenost ve vedení státu, smysl pro černý humor, ale svoje mouchy. O Drahošovi nevíme nic, ale hádat se kvůli tomu ve vsi nebudeme. Naše problémy si musíme řešit sami,“ říká pan Josef. Celé jméno nesdělil, fotografovat se odmítl.

Fotografovat se nechtěl ani soukromý zemědělec Jaroslav Henzl. „Volit půjdu, od prezidenta čekám slušnost, přiměřené zdraví a přístup k lidem. Kvůli volbám se u nás nepereme, aspoň zatím,“ dodává pan Jaroslav se smíchem.

Podle starosty obce Jana Čepla není většina hlasů pro Zemana v Žižkově Poli výrazem lásky k Zemanovi, ale určitý protest. „Je to jen můj pocit, ale naši občané volí Zemana z protestu. Mají dojem, a zřejmě oprávěný, že na venkov se v Praze zapomíná. Úzká skupina lidí lidem na venkově poroučí, co si mají myslet a neváží si jich, ani jejich práce, a posmívá se jim, a tak Žižkovo Pole i další vesnice volí protestně Zemana, přesto, že nás nic neudělal ani neudělá,“ konstatoval Čepl.