Zlato z rakouské olympiády přivezli hasiči z Brodska

Havlíčkův Brod – Vynikajícího úspěchu dosáhli na hasičské olympiádě v rakouském Villachu dobrovolní hasiči z Havlíčkobrodska. Muži domů přijeli ověnčeni zlatem. Spokojený může být i trenér Zdeněk Prodělal.

9.8.2017

Slavnostní ceremoniál a "zlatý" tým.Foto: Zdeněk Prodělal

Jedenkrát za 4 roky se koná hasičská olympiáda. Letos v červenci byl dějištěm olypiády rakouský Villach. Účastnilo se tři tisíce závodníků z celého světa. Závodilo se v mnoha disciplínách ve více kategoriích. Děti, ženy, muži i senioři. Nejstaršímu závodníkovi bylo více jak 60 let.

Jednou z mnoha disciplín je i požární sport, kterého se zúčastnili v kategorii mužů, žen dobrovolných i profesionálních hasičů zástupci Havlíčkobrodského okresu. Za tým C ženy to byla Apolena Kasalová z Dobré u Přibyslavi, za tým B ženy Jana Dipoldová z České Bělé.

Muži získali v celkovém hodnocení zlatou olympijskou medaili, když v průběhu šampionátu vybojovali zlato v běhu na 100 metrů překážek, ve výstupu na věž i ve štafetě 4 x 100. Jakub Kasal z Dobré u Přibyslavi, jako nováček mužů, přispěl velkou měrou k vítězství celého týmu, a to nejen výborným výkonem ve štafetě.

Vynikající výkon

Muži tak zúročili dvouletý cyklus příprav na olympiádu, ve kterém se museli vypořádat s mnoha problémy i generační výměnou. Dokázali se vyrovnat i s nepřízní osudu, když jeden z nejlepších závodníků těsně před samotným závodem, musel tým z důvodu nemoci opustit.

Trenérem týmu je Zdeněk Prodělal, první Čech, který se stal mistrem světa v požárním sportu ve 100 m překážek, v roce 1985. Zúčastnil se devíti olympiád. Dvakrát jako závodník a sedmkrát jako trenér. Nikdy nepřivezl nižší než stříbrnou medaili. Úspěch je o to větší, že se tak stalo na území Rakouska, bašty hasičů Evropy.

Autor: Štěpánka Saadouni

9.8.2017 VSTUP DO DISKUSE
Mistry se o víkendu stali softballisté Havlíčkova Brodu (na snímku), kterým se podařilo navázat na loňskou sezonu a získali druhý titul v řadě.

Poslanec Martin Lank

Motocyklista skončil na zemi

Chotěboř - V úterý 17. října odpoledne kolem šestnácté hodiny došlo k dopravní nehodě v Chotěboři.

Nejtepleji bylo v září v Dukovanech, nejvíc pršelo ve Velké Bíteši

Třebíčsko, Vysočina - Září bylo oproti průměru neznatelně chladnější. Průměrná měsíční teplota na Vysočině byla 11,4 °C, což představuje odchylku -1 °C od dlouhodobého normálu za období 1981 - 2010.

OBRAZEM: Dušičky. Svátek mají i květináři

Havlíčkův Brod - Dušičky, svátek zesnulých, který každoročně připadá na 2. listopad, je pro mnohé květináře na Havlíčkobrodsku jedním ze svátků, kdy jejich obchody navštíví během roku nejvíce lidí.