Adoptivním rodičem se může stát  každý, kdo se do programu adopce přihlásí a přispěje stanovenou částkou na chov, krmení a péči některého z handicapovaných zvířat, která jsou trvale umístěna v záchranné stanici a do tohoto programu jsou zařazena. Projekt odstartoval před více než pěti lety. Seznam zvířat k adopci, který si mohou zájemci najít na webových stránkách stanice, je pravidelně aktualizován. 

V současné době nabízí Pavlov k adopci asi tři desítky zvířat. Jsou to draví ptáci, vydry, jedna želva, liška, kuna, labuť, dokonce i jeden srnec. Nejvzácnějším chovancem stanice je norek evropský. Náklady na jeho adopci činí 2500 korun na rok. Dražší je ale orel mořský. Adoptivní rodič by zaplatil na péči o vzácného dravce 10 tisíc korun za rok.

Kolik stojí adopce:
Vydra říční Fous 5000 korun na rok. Sýček obecný 1 500 za rok. Černé labutě – Caesar a Kleopatra 1 500 za rok. Želva nádherná 1500 za rok.

„Adopce zvířátek, která kvůli svému handicapu zůstávají natrvalo v expoziční části stanice, stále pokračuje a každý rok se počet adoptivních rodičů zvyšuje. Až na malé výjimky mají téměř všechna zvířátka svého adoptivního rodiče, některá jako lišák Lukáš nebo sýčci mají dokonce adoptivních rodičů vícero,“ informoval ředitel stanice Zbyšek Karafiát a dodal: „Aktuálně máme přes 80 adoptivních rodičů, kteří nás podporují. Z peněz, které nám adoptivní rodiče přispějí, kupujeme především krmení pro zvířata, dále se kupují různé misky, pelíšky, napáječky, budky, ale i hračky.

„Adoptivní rodiče pocházejí z celé republiky od Karlových Varů až po Ostravu. „Jsme velmi vděční, že spousta adoptivních rodičů přispívá dlouhodobě, někteří dokonce již přes 7 let. Stanice se snaží pro dárce vymýšlet nejrůznější aktivity jako je Den adoptivních rodičů. kdy jim ukazujeme zázemí stanice, včetně pacientů o které se zrovna staráme, loni se spousta rodičů přijela podívat na Máju ochočené mládě vydry říční, průběžně rozesíláme propagační materiály ze stanice,“ popsal takové setkání adoptivních rodičů ředitel Karafiát.

Adoptivní rodiče jsou nejčastěji rodiny, případně jednotlivci, kterým daný druh zvířete učaroval. Ale velmi často adoptují zvířátka i kolektivy zaměstnanců, školní třídy a třeba dudka chocholatého adoptovali klienti denního stacionáře Medou z Humpolce, z výtěžku prodeje jejich výtvorů, které prodávají v dobročinném obchůdku.