Tu pořádá Český zahrádkářský svaz ve spolupráci s městem a Kyticí – kulturními zařízeními města.

Výstava, konaná ve zrekonstruovaném společenském sále, přinesla krásně aranžované výpěstky ovoce a zeleniny a také květiny.

To vše bylo pastvou pro oči, radostí pro duši a hlavně připomenutím, že je nutno vážit si přírody, ochraňovat ji a využívat jejich darů pro zlepšení našeho zdraví.

Část expozice vytvořená milovnicemi přírody z Příseky byla věnovaná bylinkám a také obsahovala jednu novinku – Světelný kořen.
Jedinečnost této rostliny budoucnosti spočívá jednak v množství měřitelných složek, ale především v jeho vysokém obsahu světelného životního proudění, tzv. prány.

Působí na funkci sleziny, plic a ledvin a výrazně posiluje imunitní systém člověka. Ostatně seminář o pěstování této rostliny se uskuteční v průběhu listopadu.

Další součástí expozice bylo vtipné aranžmá dvou zahradníků. První představuje starostlivého a svědomitého pěstitele zatímco jeho soused má rád nohy v teple a dobrý kvas, což bylo jasně vidět na jejich sklizni.

Součástí výstavy byl prodej pokojových a okrasných rostlin, jehličnanů, cibulovin, včelích produktů nebo například máku a kmínu, čehož využili mnozí návštěvníci.

Marie Mašková